Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Παρουσιάστηκε η Gresini Honda

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Honda - Παρουσιάστηκε η Gresini Honda Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Παρουσιάστηκε η Gresini Honda   Honda - Παρουσιάστηκε η Gresini Honda EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012 - 11:11

Η ομάδα San Carlo Honda Gresini έκανε την επίσημη παρουσίασή της στο Μιλάνο της Ιταλίας και παρουσίασε τόσο την ομάδα MotoGP όσο και εκείνη της Moto3. Η μοτοσικλέτα του Alvaro Bautista θα είναι βαμμένη μαύρη φέτος καθώς όπως είπε ο ίδιος ο Fausto Gresini, ήθελαν αφενός να κάνουν μια μεγάλη αλλαγή τη νέα σεζόν και αφετέρου να τιμήσουν τον Marco Simoncelli.

Ο Fausto Gresini με περηφάνια παρουσίασε την ομάδα του και φυσικά δεν ξέχασε τον Marco Simoncelli. «Ήταν δύσκολο να πάρουμε την απόφαση να συνεχίσουμε. Αλλά υπάρχει μεγάλο πάθος μέσα μας, το ίδιο με τον Marco, νομίζω ότι δεν θα ήθελε να σταματήσουμε, θα συνεχίσουμε για να τον τιμήσουμε. Η επιλογή των χρωμάτων συμβαδίζει με τη θέλησή μας να αλλάξουμε και μαζί να τιμήσουμε τον Marco με ένα επιθετικό χρώμα, συμβολικό στον κόσμο των αγώνων».

Ο Alvaro Bautista θα οδηγήσει την RC213V και ελπίζει φέτος το βάθρο να έρθει πιο κοντά. «Μου άρεσε η Honda στις δοκιμές της Sepang, είναι πιο εύκολη από τη Suzuki στην οδήγηση, με πιο εξελιγμένα ηλεκτρονικά. Έπειτα, η ομάδα είναι υπέροχη, με καλωσόρισαν σαν να δουλεύαμε μαζί χρόνια. Στη Jerez θα έχουμε πολλή δουλειά με τη μοτοσικλέτα, αλλά φέτος στοχεύω το βάθρο, κάτι που δεν έχω πετύχει ακόμα στο MotoGP», είπε ο Ισπανός.



Η δεύτερη μοτοσικλέτα του Gresini φέτος θα είναι CRT την οποία έχει αναλάβει να κατασκευάσει η FTR σε συνεργασία με τη Honda. Η μοτοσικλέτα ακόμα δεν έχει κάνει την εμφάνισή της στην πίστα, ωστόσο υπάρχει αισιοδοξία πως όλα θα κυλήσουν ομαλά από την πρώτη στιγμή. Ο Gresini είπε: «Έχουμε αργήσει λίγο, αλλά είμαι αισιόδοξος ότι κάναμε τη σωστή επιλογή και έχουμε έναν δυνατό συνεργάτη με τον οποίο θα πορευτούμε στη νέα περιπέτεια».

Ο Michele Pirro έχει αναλάβει το δύσκολο έργο να οδηγήσει την FTR Honda του Gresini το 2012 και το πρώτο shakedown της μοτοσικλέτας θα γίνει στην Imola στο τέλος της εβδομάδας. Ο Pirro ανάφερε στο GPOne.com. «Το να είσαι στο MotoGP είναι το πιο σημαντικό επίτευγμα για κάθε οδηγό. Θέλω να αποκτήσω εμπειρία και να βελτιωθώ για να παλέψω άξια στη μεγάλη κατηγορία. Μπορεί να δυσκολευτούμε στην αρχή, αλλά είμαι σίγουρος ότι με τον καιρό θα πάρουμε καλά αποτελέσματα».

Εκτός από την ομάδα του MotoGP ο Fausto Gresini παρουσίασε και την ομάδα Moto3 με αναβάτη τον νεαρό Niccolo Antonelli. Ο Antonelli θα κάνει το ντεμπούτο του στη μικρή κατηγορία με την τετράχρονη FTR-Honda. «Είχα καλή αίσθηση με τη μοτοσικλέτα στη διάρκεια των δοκιμών στην Ισπανία και μου άρεσε η αίσθηση του τετράχρονου. Αυτή θα είναι η πρώτη μου χρονιά στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, πρέπει να μάθω και να αποκτήσω εμπειρία. Δεν νιώθω πίεση, ίσως να πάρουμε και μερικά καλά αποτελέσματα».

Όλες οι μοτοσικλέτες του Gresini, MotoGP, CRT, Moto2 και Moto3 θα βρεθούν στη Jerez για τις δοκιμές IRTA.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
mcneosxx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
mcneosxx

Αριθμός μηνυμάτων : 1308
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα - Βυρωνας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

Honda - Παρουσιάστηκε η Gresini Honda Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παρουσιάστηκε η Gresini Honda   Honda - Παρουσιάστηκε η Gresini Honda EmptyΠαρ 16 Μαρ 2012 - 19:30

Θελω Bautista με 1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Παρουσιάστηκε η Gresini Honda

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Βελτιώσεις απο την Castrol και San Carlo Honda Gresini
» 2010 Honda VFR1200F assembled Kumamoto Honda factory
» Suzuki, Gresini ή WSBK; Ο Ben Spies έχει πολλές προτάσεις να αξιολογήσει για το μέλλον του
» Ο Fausto Gresini είναι έτοιμος να πάρει τις τελικές του αποφάσεις μέχρι το Misano
» Ανταλλαγή Honda cbf 600s ABS 05 με Honda cbr 1100 xx i

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Νέα :: Moto GP Νέα-
^ Back to Top