Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Τα ελαστικά μας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Τι πίεση χρησιμοποιείτε στα ελαστικά σας;
 42+42+ Μπροστά/πίσω
 42 42 Μπροστά/πίσω
 42 40 Μπροστά/πίσω
 40 42 Μπροστά/πίσω
 40 40 Μπροστά/πίσω
 40 38 Μπροστά/πίσω
 38 40 Μπροστά/πίσω
 38 38 Μπροστά/πίσω
 38-38 Μπροστά/πίσω
 Δέν είμαι σίγουρος.. Δέν τα τσεκάρω συχνά.
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 9 Ιουν 2009 - 14:32

Παντως μπορω να πω πως το παρακατω βιντεο με επεισε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
paschalis XX
Μέλος
Μέλος
paschalis XX

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ηλικία : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 9 Ιουν 2009 - 19:20

Κυριοι πριν λιγο καιρο φορεσα και γω στο ΧΧ τα DIABLO ROSSO και ειμαι πολυ
ευχαριστημενος!Δεν εχω κανει πανω απο 2000 χλμ για να εκφερω την γνωμη
μου για την διαρκεια ζωης τους!Η συπεριφορα τους στο δρομο παντως ειναι
αψογη χωρις γλυστρηματα και φτανουν στην θερμοκρασια λειτουργιας αρκετα γρηγορα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fon
Μέλος
Μέλος
fon

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΔευ 20 Ιουλ 2009 - 18:42

Eγω φοραω τα diablo strada και εχουν περιπου ψωμι για 15000χλμ διπλος κυριως.Τωρα παλι που αλλαξα λαστιχα, τα ιδια εβαλα,πιστευω ειναι τουρισταδικο λαστιχο με αρκετα καλο κρατημα απ την αρχη ως το τελος τους.Για ξυσιμο δεν ξερω αλλα οταν ζεσταθει συμπεριφερεται παρα πολυ καλα στεγνο-βροχη. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavros
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stavros

Αριθμός μηνυμάτων : 320
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 3 Οκτ 2009 - 9:31

θανος honda xx έγραψε:
bullet έγραψε:
Με βλεπω να παιρνω και ενα σετ dunlop Qualifier ,δεν εχω αποφασισει ποια ομως....

Παιδια γει σας η γνωμη μου ειναι pireli angel ειναι τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα αφου η τιμη κοιμενετε στα 420+οποιος αντεχει η τσεπη.Ακουσα οτι ειναι τα πιο μακροχρονια ελαστικα που περνανε 12,000χλ.Λεω να τα δοκιμασω εσεις τη λετε καλα θα κανω????? I don't know

Αυτή τη στιγμή τα παπούτσια του λέγονται Bridgestone BT016. Ένα πολύ καλό για το δικό μου τρόπο οδήγησης με γρήγορη κορώνα.

Πάντως όλα τα ελαστικά που έχετε αναφέρει είναι πολύ καλά. Ας πούμε το Qualifier RR μοιάζει με το δικό μου παπούτσι απλά τρώγεται πιο γρήγορα.

Τα Pirelli Θάνο έχουν ακουστεί από τα πιο αντοχής σε χρόνο σε συνδιασμό τουριστικών απαιτήσεων και όταν πατηθεί το ελαστικό μετά αλλάζουν σχήμα οι γραμμές και από angel γίνεται devil . Και πολύ καλά σε βρεγμένο και στεγνό.

Πάντως αν θέλουμε ελαστικά που να έχουν χιλιομετρικές αποδόσεις σε χρόνο καλό είναι να έχει touring πάτημα με πιο μικρή καμπύλη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Harrys
Μέλος
Μέλος
Harrys

Αριθμός μηνυμάτων : 85
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΔευ 5 Οκτ 2009 - 20:08

Βρε παιδιά εγώ βάζω 36 μπροστά 41 πίσω .Ετσι λέει στα βιβλια του ο κατασκευαστής.Μήπως έχω χάσει κάτι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 6 Οκτ 2009 - 2:40

το αυτοκολλητο στο ψαλιδι σε εμενα λεει 42 μπροστα πισω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Οκτ 2009 - 16:27

Θα συμφωνησω με τον stroumf971.Το αυτοκολητο λεει 42 μπρος πισω.Βεβαια αν ψαχνουμε δεκατα σε πιστα και αναλογα το βαρος και το στυλ οδηγησης μας μαζι με τις θερμοκρασιες πριβαλοντος παιζεις με την πιεση.Βασηκα ειναι καθαρα το ποσο αισθανομαστε ασφαλης οταν την καβαλαμε.Οποτε σε καποιον μπορει το 42 - 42 να του γληστραει και το 40 - 38 να το αισθανετε πιο ασφαλες..Εγω τελικα εβαλα dunlop qualifier rr.Θα δειξει κατα ποσο ειναι καλο για το χχ.Θα το στρωσω και βλεπουμε.. Οποτε ωρα να φαμε χιλιομετρα eating
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavros
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stavros

Αριθμός μηνυμάτων : 320
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Οκτ 2009 - 22:41

mafiozos έγραψε:
Θα συμφωνησω με τον stroumf971.Το αυτοκολητο λεει 42 μπρος πισω.Βεβαια αν ψαχνουμε δεκατα σε πιστα και αναλογα το βαρος και το στυλ οδηγησης μας μαζι με τις θερμοκρασιες πριβαλοντος παιζεις με την πιεση.Βασηκα ειναι καθαρα το ποσο αισθανομαστε ασφαλης οταν την καβαλαμε.Οποτε σε καποιον μπορει το 42 - 42 να του γληστραει και το 40 - 38 να το αισθανετε πιο ασφαλες..Εγω τελικα εβαλα dunlop qualifier rr.Θα δειξει κατα ποσο ειναι καλο για το χχ.Θα το στρωσω και βλεπουμε.. Οποτε ωρα να φαμε χιλιομετρα eating

thumbs up Θα τα ευχαριστηθείς. Καλό είναι να έχουμε μια διαφορά το εμπρός με το πίσω ελαστικό περίπου 3 psi . Κάλες αισθήσεις για τον τον δρόμο είναι 36-39 ή 38-42.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Οκτ 2009 - 22:46

Σταυρο τωρα που στρωνω τα λαστιχα αμα βαλω πιεση 39-42 θα εχει προβλημα?Μηπως τουλαχιστον τωρα στο στρωσιμο θελει 42-42? Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavros
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stavros

Αριθμός μηνυμάτων : 320
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 9 Οκτ 2009 - 21:50

Οχι δεν θα έχεις πρόβλημα. Ο μόνος λόγος που πρέπει να προσέχεις είναι γιατί πάνω έχουν κάτι κόλλες και φεύγουν σιγά σιγά. Και στα πλάγιασμα μικρές κλίσεις και μετά τα 200 χλμ πατήματος να τα αρχίσεις να τα βάζεις σταδιακά και ακόμα παραπάνω. Και με 100-140.
Οι μικρές ταχύτητες είναι για να μην αρχίσουν να στρεβλώνουν μέσα ανομοιόμορφα επειδή θέλουμε να τα κρατήσουμε και όχι να τα αλλάξουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 10 Οκτ 2009 - 11:49

Καθησα και τα ετριψα λιγο σημερα να φυγει λιγο η κολα.Με σφουγγαρι μην φανταστεις τιποτα το φοβερο.Εχω αλαξει λαστιχα στις προιγουμενες μηχανες που ειχα,στην αρχη παντα ειμαι προσεκτικος.Απλα με την πιεση κολησα λιγο.Ευχαρηστω φιλε. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexxxcbr
Μέλος
Μέλος
alexxxcbr

Αριθμός μηνυμάτων : 113
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 13 Οκτ 2009 - 15:58

Eβαλα Metzeler M1 πριν 1 μηνα περιπου.Δουλευουν πολυ ωραια.Το εχω ευχαριστηθει τρελα μεχρι τωρα 2000 χιλιομετρα ολα κατω.Και το καλυτερο μονο 275Ε.Πιεσεις δουλευω 36-40.



Beerchug Beerchug Beerchug Beerchug Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.alexkey.gr
blackroses
Μέλος
Μέλος
blackroses

Αριθμός μηνυμάτων : 129
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΤετ 14 Οκτ 2009 - 13:03

Εγω φοραω τα michelin pilotot 2ct.Πολυ καλα λαστιχα αλλα το μπροστινο λιγο με φοβιζει.Το χω προλαβει 4 η πεντε φορες σε στροφη με πλαγιασμα (κεντρο αθηνας) προτου το χασω ευτυχως.Βαζω 42 μπροστα κ 42 πισω.Στην αττικη οδο βεβαια δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Μαρ 2013 - 22:17

Menos έγραψε:


Μετά έχουμε έναν τέταρτο αριθμό και ένα γράμμα που στο παράδειγμά μας είναι 72 W .

Ο αριθμός δηλώνει το μέγιστο φορτίο για το ελαστικό και το γράμμα την μέγιστη ταχύτητα στην οποία μπορεί να χρησιμοποιείται με ασφάλεια.
το 72 δηλωνει μεγιστο φορτιο αλλα σε τι??? κιλα γραμμαρια τονους???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα ελαστικά μας   ελαστικά - Τα ελαστικά μας - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 10 Μαρ 2013 - 22:29

Λές να αναφέρει τόνους..?? cowboy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

Τα ελαστικά μας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;
» Νεα ελαστικά
» Ελαστικα
» Ελαστικά για ΧΧ
» ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top