Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 προβλημα μπαταρια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 21:05

τωρα την πηρα εχει κανα 3μηνο.τα καλωδια ηταν ενταξει.μετα την εβαλα να φορτησει με τον φορτηστη κανα 6ωρω και κρατησε 3 με 4 μερες μετα παλη τα ηδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 21:10

Ερώτηση.. γιατί έβαλες αρχικά μπαταρία 3 μηνών για φόρτιση? I don't know
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 21:26

α ναι. 3μηνες το εχω εγω το χχ ειναι 2005 μοντελο. η μπαταρια δεν ξερω ποσο παλια ειναι.αυτος που το ειχε μου ειχε πει οτι πεφτει η μπαταρια συχνα και να το φορτιζω αλλα δεν το εδωσα σημασια γιατι οταν το πηρα ο καιρος ηταν καλος και δεν επεφτε τοσο γρηγορα τωρα ομως που αρχισε να κρυονη δυο μερες δεν κραταειαν δεν το βαλω μπροστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 21:35

Το κρύο πάντα ρίχνει την μπαταρία γρηγορότερα.. πάντως απο όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής, το πρόβλημα σου δεν είναι τίποτ' άλλο απο μια μπαταρία που έχει παραδώσει τα όπλα.
Δεν γνωρίζεις την ηλικία της, είχες ήδη προειδοποιηθεί για την αποδοσή της απο τον πωλητή και βασικά προσπαθείς να δώσεις ζωή σε κάτι ήδη ξεψυχισμένο...
Η μπαταρία ήταν ήδη γονατισμένη όταν αγόρασες την μηχανή και με τα πρώτα κρύα φάνηκε η απόδοση της!
Ότι είχε να δώσει η μπαταρία θόδωρα, το έδωσε!
Καιρός να αλλαχτεί! wave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 21:40

Αν το βάλεις μπροστά και κάνεις βόλτα ξαναπαίρνει εμπρός; Ψηλά πώς πηγαίνει; Μάλλον ο προηγούμενος δεν είχε αλλάξει μπαταρία...Αλλιώς μάλλον ανορθωτής. Πήγαινε αύριο στο μάστορα, μην πάθεις καμιά σοβαρότερη ζημιά όπως είπε ο chr1st0ph3rk. Θα μετρήσει και θα σου πει. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό. Εμένα σου είπα τι έκανε και ήταν ανορθωτής. Αν έχει βλάβη ο ανορθωτής, μπορεί στα φώτα και στα μπουζί να φτάνει κανονικά ρεύμα ενώ στη μπαταρία όχι. Χαμηλά η μπαταρία βοηθά σε ρεύμα τα φώτα κ.λ.π. ενώ μετα τις 4.000 στροφές αναλαμβάνουν τα πηνία, γι αυτό τρεμοπαίζουν τα φώτα χαμηλά. Όσο πιο φορτισμένη μπαταρία τόσο λιγότερο τρεμοπαίζουν. Χωρίς μπαταρία η μηχανή δεν κρατά ούτε ρελαντί, δε συμβαίνει το ίδιο στα αυτοκίνητα που έχουν δυνατή γεννήτρια που παράγει αρκετό ρεύμα από τις 1000 στροφές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 21:44

Λοιπόν παιδιά σας καληνυχτίζω, ελπίζω, όπως λέει και ο Μένος να είναι μπαταρία. Περιμένω τα νέα σου Θοδωρή! Καληνύχτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 22:16

οταν μενω απο μπαταρια το σκαω και κανω κανα μισαωρο βολτα οταν το σβησω το ξανα βαζω μπροστα αλλα μετα δεν ξαναπερνει και το βαζω για φορτησμα.οταν λες ψηλα πως πηγενει τη ενοεις?παντος ενας φιλος του παλικαριου που το πηρα μου ειπε οτι η μηχανη ειναι πολυ καλη αλλα εχει λεει ενα θεμα με την μπαταρια απο την ωρα που μου το ειπε με τρωει,εγω παντος νομιζω πως εχει θεμα.και δεν νομιζω οτι με καλη μπαταρια ενα μηχανακι τον χειμωνα και σιγα τον χειμωνα που κανει δηλαδη να τρωει μπαταρια σε 2 μερες και χωρις συναγερμο.καληνυχτα φιλε psath και σε ευχαριστω θα ενοιμερωσω οταν κανω κατι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 22:20

Menos έγραψε:
Το κρύο πάντα ρίχνει την μπαταρία γρηγορότερα.. πάντως απο όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής, το πρόβλημα σου δεν είναι τίποτ' άλλο απο μια μπαταρία που έχει παραδώσει τα όπλα.
Δεν γνωρίζεις την ηλικία της, είχες ήδη προειδοποιηθεί για την αποδοσή της απο τον πωλητή και βασικά προσπαθείς να δώσεις ζωή σε κάτι ήδη ξεψυχισμένο...
Η μπαταρία ήταν ήδη γονατισμένη όταν αγόρασες την μηχανή και με τα πρώτα κρύα φάνηκε η απόδοση της!
Ότι είχε να δώσει η μπαταρία θόδωρα, το έδωσε!
Καιρός να αλλαχτεί! wave
θα δοκιμασω και με αλλη μπαταρια αν ομως σε καμια εβδομαδα μετα μου ξανα πεσει θα ειναι καλο για την μπαταρια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 22:23

Theodoross111 έγραψε:
Menos έγραψε:
Το κρύο πάντα ρίχνει την μπαταρία γρηγορότερα.. πάντως απο όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής, το πρόβλημα σου δεν είναι τίποτ' άλλο απο μια μπαταρία που έχει παραδώσει τα όπλα.
Δεν γνωρίζεις την ηλικία της, είχες ήδη προειδοποιηθεί για την αποδοσή της απο τον πωλητή και βασικά προσπαθείς να δώσεις ζωή σε κάτι ήδη ξεψυχισμένο...
Η μπαταρία ήταν ήδη γονατισμένη όταν αγόρασες την μηχανή και με τα πρώτα κρύα φάνηκε η απόδοση της!
Ότι είχε να δώσει η μπαταρία θόδωρα, το έδωσε!
Καιρός να αλλαχτεί! wave
θα δοκιμασω και με αλλη μπαταρια αν ομως σε καμια εβδομαδα μετα μου ξανα πεσει θα ειναι καλο για την μπαταρια?
τη να αλλαξω πρωτα ανορθωτη η μπαταρια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 22:39

Ελέγχεις μπαταρία... είμαι κατα 99% σίγουρος πως εκεί είναι το πρόβλημα σου.
Η καινούρια μπαταρία δεν θα πέσει εφόσον ο ανορθωτής σου λειτουργεί, θα σου βγάλει χαλαρά 3 χρονάκια. wave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 22:48

Menos έγραψε:
Ελέγχεις μπαταρία... είμαι κατα 99% σίγουρος πως εκεί είναι το πρόβλημα σου.
Η καινούρια μπαταρία δεν θα πέσει εφόσον ο ανορθωτής σου λειτουργεί, θα σου βγάλει χαλαρά 3 χρονάκια. wave
ok μοιπως ξέρεις και τη μπαταρία να βάλω αν υπαρχει καμία καλη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Νοε 2011 - 23:02

Έχω μια εδώ και 4 χρόνια... και μάλιστα κινέζικη.. laughing
Ρίξε μια ματιά εδώ σε μια παλιότερη συζήτηση για έυρεση μπαταρίας.. ίσως σε κατατοπίσει.. wave

https://cbrxx.darkbb.com/t1954-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤετ 16 Νοε 2011 - 16:07

Λοιπον παιδια το πήγα για αλλαγή μπαταρίας δεν αντεξα.αντε να δούμε τη θα γινει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤετ 16 Νοε 2011 - 16:56

Μεγειες ,μεγειες!!! Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodoross111
Μέλος
Μέλος
Theodoross111

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2011

μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα μπαταρια   μπαταρια - προβλημα μπαταρια - Σελίδα 2 EmptyΤετ 16 Νοε 2011 - 20:50

Ρε παιδια θα τρελαθω.αλλαξα μπαταρία και μέχρι στιγμής εντάξει αν και ειναι νωρίς ακόμη,τώρα το έβαλα μπροστά και ηταν τέλειος κρύο και μου έκανε ένα θόρυβο όπως κάνουν τα αυτοκινητα το πρωί σαν να ακούγεται ημαντας.τι ειναι πάλι αυτο ξέρει κανείς;σας ζαλησα λίγο αλλα είμαι καινουργιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

προβλημα μπαταρια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ
» Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.
» Πεινια η μπαταρια
» ΜΠΑΤΑΡΙΑ YUASA TTZ12S,TTZ14S
» Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top