Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 την γνωμη σας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostaszs
Νέο μέλος
Νέο μέλος
kostaszs

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2011

την γνωμη σας Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 11 Αυγ 2011 - 14:12

γεια χαρα σε ολους, μιας κ ειστε κατοχοι του χχ θελω τη βοηθεια σας, ακουστε λοιπον το καημο μου, καβαλαω μηχανη περιπου στα 10 χρονια οι μηχανες που ειχα ειναι africa twin, varadero,tdm900. οπως καταλαβατε μιλαω για ορθια θεση οδηγησης, ελα μου ομως που ερωτεφτικα το χχ1100 κ θελω να το παρω. το θεμα ειναι οτι ποτε δεν εχω οδηγησει κατι στο στιλ του χχ μιλαο για πιο σκιφτι θεση, λετε να δισκολευτω πολυ? δυστυχως κ στη παρεα μου δεν εχει κανεις για να το παω βολτα, τι προτεινετε εσεισ παιδια μιας κ ειμαι απειρος σε αυτο το στιλ οδηγησης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

την γνωμη σας Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 11 Αυγ 2011 - 14:21

Καλως ηρθες ,θα σε βολεψει μια χαρα πιστευω,τα honda οταν τα καβαλας νομιζεις οτι τα ειχες χρονια ,οσο για το στυλ οδηγησης ,για ταξιδια ειναι πολυ ξεκουραστο γιατι σε ταχυτητες εθνικης ο αερας αποφορτιχει τα χερια σου και δεν κουραζει ,ελα να στο δωσω βολτα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaszs
Νέο μέλος
Νέο μέλος
kostaszs

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2011

την γνωμη σας Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 11 Αυγ 2011 - 14:33

file seth 2769 se efxaristo poli gia tin apanthsh soy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

την γνωμη σας Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 11 Αυγ 2011 - 15:02

kostaszs έγραψε:
οι μηχανες που ειχα ειναι africa twin, varadero,tdm900.
Μπαίνεις σε μια διαφορετική φιλοσοφία μηχανής Κώστα.
Οι μηχανές που αναφέρεις έχουν μια απόλυτα όρθια θέση οδήγησης, ενώ του ΧΧ είναι πιο σκυφτή, όχι όμως σε σημείο που κουράζει τον αναβάτη που έχει συνηθίσει στην όρθια θέση.
Αν το συγκρίνεις με τις προηγούμενες σου μηχανές, σίγουρα θα σου φανεί σκυφτή και ίσως σου ξενίσει σε όσα γνώριζες για την θέση οδήγησης μιας μοτοσυκλέτας.
Άν πιάσεις να οδηγήσεις άλλες μηχανές του ίδιου στύλ (Hayabusa, R1, ZZR, ZX) θα καταλάβεις την διαφορά άνεσης οδήγησης που έχει το ΧΧ.
Σίγουρα το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να την καβαλήσεις, εκεί θα μπορέσεις να βρείς τα θετικά και αρνητικά για τον σωματότυπο σου και την θέση οδήγησης.
Όσο αφορά ποιότητα κατασκευής και αντοχών κινητήρα, είσαι σε καλό δρόμο, καθώς μιλάμε για τα πιο επιτυχημένα μοντέλα που έχει παρουσιάσει η Honda.
Αυτά για τώρα, καλωσόρισες στην παρέα και καλή διαμονή.
Μια παράκληση, απέφευγε τα greeklish στο Φόρουμ.
Καλά ποσταρίσματα! Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
chr1st0ph3rk
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
chr1st0ph3rk

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

την γνωμη σας Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 13 Οκτ 2011 - 20:53

Εγώ πήγα απο burgman 400 σε TDM 900 και μετά σε χχ και φίλε μου αρκετά πράγματα με ξένισαν όμως μετά από λίγο καιρό κατάλαβα τι έχανα!
Άλλη κατηγορία άλλες συγκινήσεις και αρκετές φορές που μου έφυγε η ψυχή σε στροφές μέχρι να μάθω κουμαντάρω τα κιλά του blushing αρκετά περισσότερο γκάζι από το TDM.Όμως απο χαζομάρα δικιά μου κατάφερα και βάρεσα μπιέλα σε έναν απο τους πιο αξιόπιστους κινητήρες της honda. αυτό που θέλω να σου πω είναι πως ξαναπήρα την ίδια μηχανή μόλις μπόρεσα yess .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

την γνωμη σας Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 13 Οκτ 2011 - 21:00

Μπιελα σε χχ??? πρωτη φορα ακουω για τετοια βλαβη ,πως το καταφερες αυτο???? affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chr1st0ph3rk
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
chr1st0ph3rk

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

την γνωμη σας Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 13 Οκτ 2011 - 21:11

την μηχανή είχα ξεκινήσει και της έκανα αλλαγές άλλα φίλτρα αέρα ζιγκλερ στα καρμπιρατέρ άλλες εξατμίσεις και την είχα ανεβάσει αρκετά.μετά από βόλτα με αρκετά πλαγιάσματα και γενικά γρήγορη βόλτα πάω στην δουλειά και την αφήνω από έξω όπως πάντα.όταν πήγα να την πάρω το βράδυ πάνω στο ζέσταμα άρχισε να βαράει σαν Duccatti....ντακ ντακ ντακ ντακ της οποίας η συχνότητα μεγάλωνε όσο άνοιγα το γκάζι. την σβήνω τσεκάρω λάδια και ήταν κάτω από το minimum....φρίκιασα τελείως λέμε.....αυτά παθαίνει όποιος δεν κάνει αυτό τον απλό ελενχο στην μηχανή του sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

την γνωμη σας Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠεμ 13 Οκτ 2011 - 22:03

Φύγαμε από το θέμα... thinking

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Μία από τα ίδια κι εγώ. Όλα μου τα μηχανάκια ήταν με όρθια θέση οδήγησης, εκτός του ΧΧ.
Μόνο μέσα στην πόλη θα σε κουράζει, και σε πολύ σφιχτό στροφιλίκι, κι αυτό στην αρχή, μέχρι να συνηθίσεις.
Με 2 λόγια... δεν το μετάνιωσα στιγμή που άλλαξα κατηγορία... και είμαι 44άρων χρονών. wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
O Μεσιμερας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
O Μεσιμερας

Αριθμός μηνυμάτων : 295
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ν.Ηρακλειο Αττικης
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

την γνωμη σας Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: την γνωμη σας   την γνωμη σας EmptyΠαρ 2 Δεκ 2011 - 16:49

kostaszs έγραψε:
γεια χαρα σε ολους, μιας κ ειστε κατοχοι του χχ θελω τη βοηθεια σας, ακουστε λοιπον το καημο μου, καβαλαω μηχανη περιπου στα 10 χρονια οι μηχανες που ειχα ειναι africa twin, varadero,tdm900. οπως καταλαβατε μιλαω για ορθια θεση οδηγησης, ελα μου ομως που ερωτεφτικα το χχ1100 κ θελω να το παρω. το θεμα ειναι οτι ποτε δεν εχω οδηγησει κατι στο στιλ του χχ μιλαο για πιο σκιφτι θεση, λετε να δισκολευτω πολυ? δυστυχως κ στη παρεα μου δεν εχει κανεις για να το παω βολτα, τι προτεινετε εσεισ παιδια μιας κ ειμαι απειρος σε αυτο το στιλ οδηγησης?

Φιλε μου Κωστα δεν εισαι ο μονος που εχει ερωτευτει το XX1100 οσο για την σκυφτη θεση μην σε απασχολει καθολου,ειναι ιδανικο για βολες γρηγορες και ταξιδια1 θα το ευχαριστηθεις!! Εγω να φανταστεις ειχα πριν το GL1500-1992 που ειναι πολυθρονα και ειχε ξαπλα θεση προς τα πισω και παρα πολυ γερο μαλιστα αφου ειναι honda.Κατεληξα στο ΧΧ επειδη ειναι απο τις πιο αξιοπιστες-ανετες-διαχρονικες μοτοσυκλετες! εκανες Σωστη επιλογη οπως και εγω αλλα πιστευω σχεδον ολοι οι υπολιποι φιλοι εδω..Αν ειχε ορθια θεση πανω απο 150 θα ηταν πολυ δυσκολο να πας,το ξερω επειδη πριν την GL ειχα africaTwin και εγω.Κατι ακομα εγω σου προτεινω να μην πηγαινεις με πολυ λιγα χλμ σε εθνικη οδο π.χ 80-100 χλμ επειδη η σκυφτη θεση θα σε κουρασει γρηγορα(πεφτει το βαρος στα χερια) καλο ειναι να πηγαινεις οπου σε παιρνει βεβαια με αρκετα χλμ παραπανω,θα διαπιστωσεις οτι ειναι πολυ ξεκουραστα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

την γνωμη σας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟ HONDA CBR 1100 XX
» Ο δρόμος προς το βόρειο ακρωτήρι (Nordkapp)
» Την γνωμη σας για νεα λαστιχα
» θα θελα τη γνωμη σας
» πείτε μου την γνώμη σας....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Πληροφορίες για τα Honda CBR-
^ Back to Top