Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Διακόπτης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ZiseTiZoi906
Νέο μέλος
Νέο μέλος
ZiseTiZoi906

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2011

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΔευ 11 Ιουλ 2011 - 15:50

Το Μαυροπούλι μου, του 2000, ψεκαστό, άψογο, με τα 137 αλογάκια του μια χαρά, ξαφνικά άρχισε να σβήνει χωρίς λόγο (φανερό σε μένα). Ψάχνω να βρω να αλλάξω διακόπτη, το συνεργείο μου μου λέει οτι πρέπει να κάνω παραγγελία που σημαίνει 20 ημέρες Ιουλίου να οδηγώ χεσμένος μην σβήσει πάνω σε προσπέρασμα η στροφή. Παρακαλώ έχει κανείς καμμιά ιδέα; συγκεκριμένη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΤρι 12 Ιουλ 2011 - 0:13

Καλωσόρισες ZiseTiZoi906. welcome
Η παραγγελία έχει γίνει?
Δεν πετάγεσαι απο εναν ηλέκτρολόγο, μήπως βρεί μια πρόχειρη πατέντα μέχρι να έρθει το καινούριο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ZiseTiZoi906
Νέο μέλος
Νέο μέλος
ZiseTiZoi906

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2011

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΤρι 12 Ιουλ 2011 - 0:56

Φχαριστώ για το καλοσώρισμα,
αν και ήμουν ήδη γραμμένος αλλά ξέχασα το password και ξαναέκανα εγγραφή.
Έχω περάσει ήδη απο 3 συνεργεία κυνηγώντας το φάντασμα, αυτό που χρειάζομαι συγκεκριμένα είναι αν ξέρουμε που μπορώ να βρω έναν διακόπτη (τώρα) ή αν υπάρχει κάποιος άλλος τυχερός που μπήκε και σ'αυτού ανάλογο φάντασμα και είχε βρει άλλο εξορκισμό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΤρι 12 Ιουλ 2011 - 2:02

ZiseTiZoi906 έγραψε:
ή αν υπάρχει κάποιος άλλος τυχερός που μπήκε και σ'αυτού ανάλογο φάντασμα και είχε βρει άλλο εξορκισμό.
Μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι..laughing
Υπάρχει και αυτή η λύση (οικονομικότερη) αλλά και αυτό δεν θα θέλει καμμιά βδομάδα? scratch
http://shop.ebay.com/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=honda+cbr+1100xx+kill+switch&_sacat=See-All-Categories
Αν είχα πάντως ίδιο πρόβλημα, θα επιδίωκα να βρώ εναν διακόπτη απο οποιοδήποτε μηχανάκι (αν αυτό είναι εφικτό) να τον κοτσάρω απάνω, να κάνω την δουλειά μου ώσπου έρθει το καινούριο... κάτι άλλο δεν μου έρχεται στο μυαλό.. I don't know
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
dashmod
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
dashmod

Αριθμός μηνυμάτων : 704
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΤρι 12 Ιουλ 2011 - 5:12

ο διακόπτης του xx δεν έχει h.i.s.s? έχω κολλήσει τώρα και δεν μπορώ να θυμηθώ αλλά δικαιολογούμε λόγο ώρας !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.freebikers.gr
ZiseTiZoi906
Νέο μέλος
Νέο μέλος
ZiseTiZoi906

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2011

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2011 - 12:01

παιδιά κατ'αρχήν ευχαριστώ. Γιατι ευχαριστώ; διότι προσπαθείτε να μοιραστείτε εμπειρίες και ιδέες και να με βοηθήσετε για ένα πρόβλημα το οποίο οι "εξουσιοδοτημένοι" επαγγελματίες δεν βρίσκουν λύση. Η ιστορία πάει ως εξής.......Το Μαυροπούλι μου, άψογο και απείραχτο ξαφνικά άρχισε να παρουσιάζει φαντάσματα, το Fi άναβε όποτε λάχει, όταν έσβηνα την μηχανή δεν ξαναάναβε παρά μετά από άσχετο χρόνο και χιλιόμετρα. Μετά άλλες στιγμές χωρίς προειδοποίηση η μηχανή έσβηνε (πάνω σε στροφή στην Κατεχάκη, στην μέση της Συγγρού και ξανάπαιρνε μπρός αμέσως με τον διακόπτη). Πήγα σε "εξουσιοδοτημένα", σε "φίλους", σε "περίφημους" και ....... στο διαγνωστικό η αιτία ήταν κάθε τόσο διαφορετική και εγώ πλήρωνα κυνηγώντας. Έδειξε τον σένσορα της υψομετρικής, τον αλλάξαμε αλλά δεν άλλαξε τίποτα, καθαρίσαμε γειώσεις, γεφύρωσα το kill switch, άκουσα να μου λένε ότι πρέπει να αντικαταστήσω απο ολόκληρη την ignition μέχρι την κεραία για το immobilizer. Προτελευταία ιδέα να αλλάξουμε κεντρικό διακόπτη ο οποίος για να έρθει κάνει 20 ημέρες. Έτσι σας έστειλα την πρώτη καταχώριση. Καθώς το Σαββατοκύριακο πρέπει να κάνω γύρω στα 1000 χλμ εχτές το πήγα σε άλλον συμπαθέστατο "εξουσιοδοτημένο" ο οποίος γελώντας μου βίδωσε καλύτερα την μπαταρία και μου ευχήθηκε καλό ταξίδι. Μεχρι στιγμής δεν έχει ανάψει ούτε Fi ούτε έχει σταματήσει αλλά το ταξίδι θα αρχίσει αύριο. Την Δευτέρα, αν δεν αναρτήσω μία φωτογραφία με χορεύτριες από το φεστιβάλ Καλαμάτας μπορεί να σημαίνει ότι την ώρα που πήγα να προσπεράσω φορτηγό με Αργίτικα πεπόνια και ο οδηγός φρενάρησε καθως είδε να έρχεται απο την άλλη φορτηγό με καρπούζια για να με βοηθήσει, το φάντασμα ξανακτύπησε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
panagos

Αριθμός μηνυμάτων : 429
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Τόπος : Μαγνησία
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2011 - 13:05

Άμα η λύση του προβλήματός σου ήταν τόσο απλή, εγώ αν ήταν στο Βόλο θα τον κερνούσα τσίπουρα. Beerchug Γιατί πιθανόν σε έβγαλε απο μεγάλη τράμπα και σου γλίτωσε αρκετά χρήματα, με κάθε επιφύλαξη όμως εε..
το νού σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbrxx_1100
Νέο μέλος
Νέο μέλος
cbrxx_1100

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2011

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2011 - 14:25

το ειχα αντιμετωπισει και εγω φιλε αυτο καποια στιγμη και οταν πηγα να παρω μου ειπαν της ιδιες μερες για παραδωσει οποτε τι εκανα. ρωταω απο cbf 1000 εχετε? λεει ναι αλλα αυτος εχει και για αλαρμ διακοπτη. δεν πειραζει φερτον. οποτε τωρα εχω και αλαρμ πηγα σε εναν ηλεκτρολογο και ολα καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΠεμ 14 Ιουλ 2011 - 18:45

2011: Κοίταξε την φίσσα αφού είσαι ψεκαστός 2000 μοντέλο... Και μένα τρελά έκανε...

https://cbrxx.darkbb.com/t700p20-topic

Ακόμα κοίταξε καιτο ξένο link που θα βρεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZiseTiZoi906
Νέο μέλος
Νέο μέλος
ZiseTiZoi906

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2011

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΠαρ 15 Ιουλ 2011 - 12:27

Λεωνίδα, σε ευχαριστώ, το είχαν ηδη τσεκάρει στο δεύτερο όχι! στο τρίτο συνεργείο. Πάντως πιάνουν τα χέρια σου και είχες κάνει φοβερή δουλειά στο να ντοκουμεντάρεις (δεν έβρισκα ελληνική λεξη) όλη την πορεία της επισκευής. Απο Δευτέρα πάλι πίσω στο συνεργείο, τωρα φεύγω, άμα δείτε ένα μαυροπούλι να πηγαίνει άκρη άκρη στην εθνικές Αθηνών, Πατρών, Καλαμάτας είμαι εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

διακοπτης - Διακόπτης Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διακόπτης   διακοπτης - Διακόπτης EmptyΚυρ 24 Ιουλ 2011 - 10:29

cbrxx_1100 έγραψε:
το ειχα αντιμετωπισει και εγω φιλε αυτο καποια στιγμη και οταν πηγα να παρω μου ειπαν της ιδιες μερες για παραδωσει οποτε τι εκανα. ρωταω απο cbf 1000 εχετε? λεει ναι αλλα αυτος εχει και για αλαρμ διακοπτη. δεν πειραζει φερτον. οποτε τωρα εχω και αλαρμ πηγα σε εναν ηλεκτρολογο και ολα καλα
Πολύ ενδιαφέρον..
Ενα διακόπτη αλάρμ τον χρειάζεται το ΧΧ.
Πόσο σου στοίχισε? thinking
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

Διακόπτης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Βαλβίδα-Διακόπτης Βεντιλατέρ XX

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top