Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Φθηνα Λαδια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 10 Νοε 2012 - 19:23

joebar έγραψε:
seth2769 έγραψε:
Μαγκες,τα λαδακια φτασανε τα 2700 χιλ.εχοντας προς εκπληξεως μου κρατησει τα χαρακτηριστικα τους !!!!
Μου φαινεται στη επομενη αλλαγη παλι τα ιδια θα βαλω!!! Beerchug
πως ακριβως καταλαβες φιλε μου οτι εχουν κρατησει τα χαρακτηριστικα τους τα λαδια? επειδη μηπως δεν κοπαναει η πρωτη? μηπως επειδη εχεις αισθηση βουτυρου στο σαζμαν μηπως κατι αλλο? πληροφοριακα θα σου πω οτι για να δεις αν οντως εχουν κρατησει τις ιδιοτητες τους τα λαδια μετα απο 5000 χλμ για παραδειγμα πρεπει να τα βγαλεις και να τα στειλεις για αναλογες εξετασεις,μονο εκει θα εισαι απολυτα σιγουρος αλλα πιος το κανει αυτο? κανεις,ουτε εγω φυσικα οποτε εγω τουλαχιστον προσπαθω να βρω ενα επωνυμο η τουλαχιστον δοκιμασμενο λαδι απο πολλους στην πιο χαμηλη τιμη που μπορω τα υπολοιπα για μενα δεν κανουν.φιλικα.

Φιλε μου εγω δεν προετρεψα κανεναν ,να κανει οτι κανω εγω ,απλα μεσα στην αφραγκεια μου ψαχνω να κοψω απο παντου ..τωρα για τα χαρακτηριστικα που λεω(βουτηρα κιβωτια,κοπανανε η ταχυτητες ,φευγουν τα σφραγισματα ,σταζει λιγδα το σουβλακι ..)ειναι ολα λιγο-πολυ γνωστα ..Αλλα θελω να πιστευω οτι καμια φορα ειμαστε υπερβολικοι με πραγματα που αγαπαμε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joebar
Μέλος
Μέλος
joebar

Αριθμός μηνυμάτων : 113
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : χαλανδρι
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2012

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 10 Νοε 2012 - 20:33

για την υπερβολη που λες θα συμφωνησω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 1:35

πάντως και εγώ αλλαγή στα λάδια κάθε 5.000 κάνω είναι εύκολο και να το θυμόμαστε... πες μας λιγο εκανες και δευτερη αλλαγη με τα ιδια λαδια??? οταν τα εβγαλες πως τα "ειδες"??? ηταν νερο η ολα καλα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 10:08

Συμφωνω κι εγω με τον joebar σε αυτο το θεμα. Κατι επωνυμο αν γινεται και δοκιμασμενο απο πολλους για να χεις το κεφαλι σου ησυχο. Το κοστος μιας πιθανης ζημιας θα ειναι πολλαπλασιο απο το κερδος των αγνωστων φθηνων λαδιων που αλλαζουν εστω καθε 5.000χλμ, ακομα κι αν καποιος κανει 5.000χλμ αν διμηνο παλι συμφερει ενα καλο λαδι, προστα σε καποια ευρω εχεις απεναντι σου την προοπτικη να πληρωσεις καποιες πιθανες εκατονταδες σε ζημια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stelios1000rr
Μέλος
Μέλος
stelios1000rr

Αριθμός μηνυμάτων : 185
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 18:34

Thodo L200 έγραψε:
Συμφωνω κι εγω με τον joebar σε αυτο το θεμα. Κατι επωνυμο αν γινεται και δοκιμασμενο απο πολλους για να χεις το κεφαλι σου ησυχο. Το κοστος μιας πιθανης ζημιας θα ειναι πολλαπλασιο απο το κερδος των αγνωστων φθηνων λαδιων που αλλαζουν εστω καθε 5.000χλμ, ακομα κι αν καποιος κανει 5.000χλμ αν διμηνο παλι συμφερει ενα καλο λαδι, προστα σε καποια ευρω εχεις απεναντι σου την προοπτικη να πληρωσεις καποιες πιθανες εκατονταδες σε ζημια!

συμφωνω....εμενα το μηχανακι εχει 3000χλμ και του εχω αλλαξει τα λαδια 2 φορες!μια στα 1000χλμ και αλλη μια τωρα στα 3000χλμ!!!αμα βαλουμε και τα πρωτα λαδια που ειχε μεσα ειναι τρεις αλλαγες και δυο φιλτρα λαδιου!!!τι θα κανουμε τωρα θα παιζω με το κοριτσι μου;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 20:04

Μια φορά το χρόνο τα αλλάζω..
Κάνω περίπου 5-6.000 χλμ. τον χρόνο και τα αλλάζω κάθε Απρίλη που βγαίνει η μηχανή μου βόλτα..
Εδώ και 5 χρόνια "γουργουρίζει" και ο μηχανικός μου μου διευκρινίζει συνεχώς πόσο όμοιομορφα δουλεύει ο κινητήρας.
Η μαμά Honda λέει κάθε 12.000 χλμ. η αλλαγή ανα χρόνο (μιλάω πάντα για το ΧΧ).
Αρα είμαι υπερ-καλυμένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤρι 26 Μαρ 2013 - 22:55

Παιδιά θα αλλάξω λάδια, πάντα έβαζα fullsynthetic agip 10-60. Δυστυχώς δεν τα βρίσκω, και λέω να αλλάξω εταιρεία. Ποια θα μου προτείνατε; Ποια η γνώμη για τα motul 300v;
Έχω διαβάσει τα σχετικά θέματα του forum.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤρι 26 Μαρ 2013 - 23:26

εγω παντως με τα honda 10-30 εμεινα απολυτα ευχαριστημένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤρι 26 Μαρ 2013 - 23:28

Εγώ λέω να ακολουθήσω την γνώμη του Pablo στην επόμενη αλλαγή !! Honda 10-30
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤρι 26 Μαρ 2013 - 23:31

pablo έγραψε:
εγω παντως με τα honda 10-30 εμεινα απολυτα ευχαριστημένος.


Αυτά είναι ημισυνθετικά και από όσα ξέρω δεν επιτρέπεται να κατέβω κατηγορία από full σε ημι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤρι 26 Μαρ 2013 - 23:48

και αυτό ειναι επισης ενα θεμα υπο συζητηση. εγω το αμφισβητησα, συζητωντας με διαφορους τεχνικους, honda και μη, και απο "full synthetic" εβαλα τα 10-30 ημι συνθετικα. τα εισαγωγικα τα βαζω γιατι απ οτι μου εξηγησανε full synthetic ειναι σπανιο ειδος, προοριζεται κυριως για αγωνιστικη χρηση, και μετα τον αγωνα πετιεται. τα εμποριου δεν ειναι ακριβως full synthetic. με πεισανε, εβαλα τα 10-30 και γοα 8 μηνες, πριν παραδωσω πινακιδες, ήμουνα οκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤρι 26 Μαρ 2013 - 23:54

pablo έγραψε:
και αυτό ειναι επισης ενα θεμα υπο συζητηση. εγω το αμφισβητησα, συζητωντας με διαφορους τεχνικους, honda και μη, και απο "full synthetic" εβαλα τα 10-30 ημι συνθετικα. τα εισαγωγικα τα βαζω γιατι απ οτι μου εξηγησανε full synthetic ειναι σπανιο ειδος, προοριζεται κυριως για αγωνιστικη χρηση, και μετα τον αγωνα πετιεται. τα εμποριου δεν ειναι ακριβως full synthetic. με πεισανε, εβαλα τα 10-30 και γοα 8 μηνες, πριν παραδωσω πινακιδες, ήμουνα οκ.

Και εμένα οι μαστόροι τα ίδια λένε και η honda, αλλά δεν ξέρω, είναι ψυχολογικό, έχω κολλήσει με τα full synthetic. 1-2 πωλητές και στο forum μου είπαν να παραμείνω στα full synthetic.

Πέρα από αυτά από εταιρείες ποια η γνώμη σου; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤρι 26 Μαρ 2013 - 23:59

για τα ipone που δοκιμασα και μου λεγανε καλα λογια, δεν θα πω τα ιδια καλα λογια, ψιλοκοπάναγε. αν εβαζα αλλα απο τα honda, προσωπικα θα προτιμουσα τα agip 10-40. αυτα ειχε οταν την αγορασα, δουλευε πολυ καλά και μ αυτα, οπως και με τα honda.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤετ 27 Μαρ 2013 - 0:06

Πρέπει να εννοείς 10-60 αυτά βγάζει η agip και τα 20-50. Την τελευταία φορά έβαλα τα 20-50 με μειωμένο θόρυβο στο κιβώτιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φθηνα Λαδια   λαδια - Φθηνα Λαδια - Σελίδα 3 EmptyΤετ 27 Μαρ 2013 - 0:24

τοτε μαλλον τα 20-50 ητανε. ναι πολυ μαλακο κιβωτιο. το ιδιο και με τα honda.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Φθηνα Λαδια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» φθηνα μπουζι για χχ ?
» Φθηνά προιόντα
» Φθηνά κράνη..
» Λαδια
» Λαδια για το ΧΧ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Tips & Tricks :: Κάν'το μόνος σου (DIY)-
^ Back to Top