Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#76ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 6 Μαρ 2015 - 22:28

kalaitzidisk έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Psath 1100XX έγραψε:
Να ρωτήσω ποια μάρκα θα αγοράσεις;

Λέω να βάλω την ίδια:

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Rrkt8n

και αυτές είναι από τις κορυφαίες thumbs up

Είναι αλήθεια ότι εισάγονται μόνο κορεάτικες yuasa;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#77ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 6 Μαρ 2015 - 22:31

εγω πριν δυο μηνες εβαλα yuasa yzt12 taiwan 70 euro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#78ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 6 Μαρ 2015 - 22:33

Αυτό λέω, οι γνήσιες yuasa Ιαπωνίας πλησιάζουν τα 120€
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#79ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 6 Μαρ 2015 - 22:45

Psath 1100XX έγραψε:
Αυτό λέω, οι γνήσιες yuasa Ιαπωνίας πλησιάζουν τα 120€
η yz12 εχει 130 smokin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#80ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 6 Μαρ 2015 - 23:30

Psath 1100XX έγραψε:
kalaitzidisk έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Psath 1100XX έγραψε:
Να ρωτήσω ποια μάρκα θα αγοράσεις;

Λέω να βάλω την ίδια:

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Rrkt8n

και αυτές είναι από τις κορυφαίες thumbs up

Είναι αλήθεια ότι εισάγονται μόνο κορεάτικες yuasa;

Πολυνησία, Κορέα, Ταϊβάν. Μόνο Γιαπωνέζικη δεν έχω βρει. Πάντως δεν νομίζω ότι έχει σημασία η χώρα κατασκευής, για να βάζει το λογότυπό της η εταιρία απάνω πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιες προδιαγραφές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#81ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 6 Μαρ 2015 - 23:51

πτηνοτροφε εχει στην τιμη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#82ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 7 Μαρ 2015 - 0:18

lonerider έγραψε:
πτηνοτροφε εχει στην τιμη...

Σωστά, εγώ λέω για την ποιότητα κατασκευής. Το περίεργο είναι ότι δεν αναγράφεται η χώρα κατασκευής και δεν ξέρω με ποιό τρόπο μπορείς να ξεχωρίσεις άν η γιαπωνέζικη που πληρώνεις 120 ευρά είναι τω όντι γιαπωνέζικη, ούτε που οφείλεται αυτή η μεγάλη διαφορά τιμής
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#83ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 7 Μαρ 2015 - 1:07

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 16c9dt5 πανω στην μπαταρια το γραφει πτηνοτροφε μου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#84ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 7 Μαρ 2015 - 2:31

lonerider έγραψε:
Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 16c9dt5  πανω στην μπαταρια το γραφει πτηνοτροφε μου..

Άρα η γιαπωνέζα το γράφει! γιατί αυτή που έχω όπως μπορείς και εσύ να δείς στη φωτο παραπάνω δεν γράφει τπτ. επίσεις η όλη εμφάνιση είναι διαφορετική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#85ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 7 Μαρ 2015 - 11:27

Μαϊμού σου φορτώσατε μάλλον. ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#86ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 7 Μαρ 2015 - 11:47

lonerider έγραψε:
Μαϊμού σου φορτώσατε μάλλον. ....

Εντάξει, δεν μου κακόπεσε. Τώρα πόσο την είχα πληρώσει δεν θυμάμαι μετά τόσα χρόνια Δραχμές είχαμε τότε.

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 11t3q6g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#87ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 7 Μαρ 2015 - 11:51

ptinotrofos έγραψε:
lonerider έγραψε:
Μαϊμού σου φορτώσατε μάλλον. ....

Εντάξει, δεν μου κακόπεσε. Τώρα πόσο την είχα πληρώσει δεν θυμάμαι μετά τόσα χρόνια Δραχμές είχαμε τότε.

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 11t3q6g
Αααα τοσο παλιά. ....τότε παίζει και να είναι γνήσια. ..τότε δεν έβγαζαν Ταϊβάν και Κορέα, μόνο τζαπαν και γιαυτό δεν γραφει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#88ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΔευ 9 Μαρ 2015 - 0:53

Ρε παίδες κάτι δεν πάει καλά, Τελικά θέλω ή δε θέλω μπαταρία?? Τα 'χω παίξει headbanging και εξηγούμε: Κατέβηκα με το ΧΧ Πειραιά πριν σχεδόν μια εβδομάδα. Έβαλα μπροστά το πρωί πήρε κανονικά, κατεβαίνω Πειραιά (πολύ κίνηση) σβήνω μηχανή βάζω πρώτη να μην τσουλήσει λόγω κατηφόρας και βάζω τη δ/νση που έψαχνα στο gps, γυρίζω κλειδί πατάω μίζα, κάνει μισό ξεψυχισμένο γουου και τέρμα. το αφήνω να τσουλήσει βάζω τρίτη και παίρνει, σταματάω κρατάω το γκάζι 2-3 λεπτά στις 3.000 στρ. και ξανασβήνω πατάω μίζα ...δεν, ξανα κατηφόρα, τρίτη και επιστροφή σπίτι, ΕΘ.ΟΔ ΑΤΤ.ΟΔ μέχρι το γκαράζ καθόλου κίνηση΄και σβηστά φώτα. Σβήνω μηχανή, πολύμετρο ...11,5 !!! Βάζω φορτιστή και τον αφήνω δυο μέρες, βγάζω το φορτιστή μετράω 13,7 την άλλη μέρα το πρωί έπεσε στο 12,6 μετά δύο μέρες παραμένει στο ίδιο (12,6). Βάζω μπροστά ανάβω φώτα μετράω 14,7 το αφήνω να δουλεύει μέχρι να ανάψει το βαντηλατέρ και βλέπω σταδιακά την τάση να πέφτει. Όταν έφτασε το βαντηλατέρ να δουλεύει υπερωρία μετράω 12 !!! και λέω: Ρε μπας και τα έχει παίξει ο ανορθωτής μετά από 77.000 χλμ. και όταν είναι κρύος δουλεύει και όταν ζεσταθεί τα φτύνει? Γιατί αν είναι έτσι θα αλλάξω τζάμπα τη μπαταρία και θα μου φάει και την καινούργια. Εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartiatis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Spartiatis

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Σπάρτη
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2015

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#89ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΔευ 9 Μαρ 2015 - 1:13

κοιτα σειρα να σ πω ενα παρομοιο γεγονος.

Στο παπι μου της δουλειας (ελα ελα μην χαλας μουτρα τι παπι τι XX το ιδιο ειναι =)) ) -πλακιτσα- εδω κ δυο βδομαδες αν παω μακρινη διανομη οταν γυρισω στην επομενη θα παρει με μιζα αν δεν παρει με την μια τοτε μανιβελα. Μετρουσα ΕΝΩ δουλευε ταση στην μπαταρια κ εδειχνε με το ζορι 12V. μετρουσα στον ανορθωτη σχεδον 13V αλλά τρεμοπαιζε ανεβοκατεβαινε...Μετρουσα εναλλασομενο στα πηνια ουτε 10V...Σκεφτομουν οτι ηταν πλεον ανορθωτης γιατι τα πηνια τα ειχα αλλαξει περυσι...
Σε πληροφορω οτι ηταν ΜΠΑΤΑΡΙΑ. εβγαλα να την φορτισω κ ενω το μηχανημα την εδειχνε φορτισμενη οταν πατουσα μιζα παπαλα... Εβαλα την μπαταρια του δικου μου παπιου κ δουλευει ΜΙΑ ΧΑΡΑ. κ περισσοτερο εναλλασομενο στα πηνια κ στον ανορθωτη ΚΑΙ στους πολους της μπαταριας 13V σταθερα.
Που θελω να καταληξω. ΠΡΙΝ ξεκινησεις ανορθωτες κτλ ξεκινα απο την πιο φθηνη λυση. αλλαξε μια μπαταρια, δανεισου εστω μια που ξερεις οτι δουλευει καλα κ δοκιμασε, ισως η μπαταρια τα εχει παιξει...αν οχι συνεχιζεις στις πιο "τσουχτερες" λυσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 Empty
#90ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.   Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη. - Σελίδα 6 EmptyΔευ 9 Μαρ 2015 - 1:30

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ξεκίνησα με ζωηρή μπαταρία και μετά από 30 χλμ ανοιχτού δρόμου γύρισα με ψόφια. Δεν με πειράζει να αλλάξω μπαταρία, εξ άλλου είναι 9 χρονών αλλά αν υπάρχει άλλο πρόβλημα φοβάμαι μη μου φάει και την καινούργια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μπαταρια....ηρθε η ωρα για αλλαγη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Νομιζω οτι ηρθε η ωρα
» Κυριοι ηρθε η ωρα............
» Ηρθε το ΠΑΣΟΚ!
» επιτελους ηρθε η ωρα
» Ήρθε και η σειρά μας...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top