Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xxnikolasxx
Μέλος
Μέλος
xxnikolasxx

Αριθμός μηνυμάτων : 124
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : τρεελλλοοοςςς
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2009

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Φεβ 2011 - 18:38

απο εμφανιση δεν μαρεσει καθολου...εχει συγουρα πολλα καλα...
αλλα αν δεν σαρεσει το look ...DEN πας να δωσεις ενα ματσο λεφτα!!!

αν αλλαξω το χχ θα παρω το new xx αν βγαλει σε 2 χρονια που σκοπευω η την bmw k1200s παλι δηλ σε sportourism
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Φεβ 2011 - 12:17

dashmod έγραψε:
Χάρη πολύ καλές και οι 2 παρουσιάσεις σου. είναι σαν να την οδήγησα ήδη. Αν θα την αγόραζα? όχι. ούτε για την "φάτσα" της ούτε για τα άλογά της. Δεν θα την αγόραζα για την παρουσίαση που της είχε κάνει η honda. όλοι περιμέναμε τον φονιά με το v4 που μας βγήκε vespa για κουλούς. Δεν κατακρίνω το αυτόματο κιβώτιο, που άλλωστε έχω και απολαμβάνω στο αυτοκίνητό μου, ούτε την ομαλή απόδοση και την όρθια θέση οδήγησης. Κατακρίνω την honda που μας περνάει για κορόιδα για να μην την κράξουμε για τον επαναστατικό v4 που τελικά βγήκε αρνάκι και τους δημοσιογράφους που αντί να τονίσουν την κατάντια τις μας λένε ότι είναι ωραίο σύνολο κλπ κλπ.
Στο 2011 ζούμε. όλα ωραία είναι. Δύσκολα βρίσκεις μοτο που θα οδηγήσεις και δεν θα σου αρέσει... δυστυχώς όμως βρίσκεις και δύσκολα μοτο που θα σου κάνει το κλικ. Για τα αυτόματο κιβώτιο και τα τόσα βοηθήματα στις νέες μοτό έχω να πω πολλά αλλά αυτά είναι άλλο θέμα. Ας μείνω στην βασική ιδέα...Θέλουμε μοτό να οδηγάμε, όχι να μας μεταφέρουν. σιγά σιγά θα τις πουλάνε με σοφέρ έτσι όπως πάνε.

vespa για κουλούς ?!?! Όχι, δεν νομίζω ότι ταιριάζει αυτή η πρόταση για την VFR, καμία σχέση... Ο κινητήρας της είναι πραγματικά θηριώδης και ας υστερεί σε τελική ταχύτητα. Ούτε η θέση οδήγησης της είναι όρθια, απλά είναι ένα-δύο κλικ πιο όρθια από του XX. Καμιά σχέση με την όρθια (και απαράδεκτη για μένα) όρθια σχέση της FJR 1300, που την οδήγησα σε 2ημερο ταξίδι και πραγματικά την βλαστήμησα...

Όσο για το αυτόματο κιβώτιο, όσο και αν είναι εξαιρετικό και πανέξυπνο σε λειτουργία και αίσθηση, και εμένα δύσκολα με ψήνει. Για την ώρα είμαι από επιφυλακτικός μέχρι και αρνητικός... Αλλά για να έχω πλήρη άποψη γι' αυτό θα έπρεπε να συμβιώσω μαζί του πολύ μεγαλύτερο διάστημα. Δεν ξεχνώ ότι πριν βρεθώ (από κάποια συγκυρία) με το τωρινό μου αυτοκίνητο (Peugeot 406) που έχει αυτόματο κιβώτιο, ήμουν φανατικά αντίθετος με τα αυτόματα, τα αντιπαθούσα όσο δεν πάει άλλο... Τώρα ? Απλά δεν διαννοούμαι ότι το επόμενο αυτοκίνητο μου δεν θα έχει αυτόματο κιβώτιο. Και να σκεφτείς ότι κάνω ελάχιστα χλμ μέσα στην πόλη...

Για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα με την VFR είναι το look της. Δεν με εξιτάρει, δεν μου κάνει κλικ... Και μετά είναι τα υπόλοιπα... βάρος, μικρό ρεζερβουάρ και η απουσία σύγχρονου εξοπλισμού όπως είπα και πριν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Φεβ 2011 - 13:37

Το vfr σαν project παντα ηταν το futuriστικο κομματι της honda, απο παλια. Δικαιολογειται, κατ εμε, οποιαδηποτε καινοτομια, ειται σε εμφανιση, ειται σε τεχνολογια παρουσιασει πανω του. Μπορει στο μελλον να ειναι το πρωτο μηχανακι, π.χ, που θα ιπταται suncloudy . (οταν γινει, σιγουρα η honda θα το χει κανει). Ετσι, θεωρω, δικαιολογειται ο,τι παρουσιασει πανω στο vfr, εχει τα κοτσια η honda να το κανει σε επιπεδο παραγωγης.
Αν τωρα μου παρουσιασει το 1000rr η το 1100xx με τα "καλουδια" του vfr, ε, θα με ψιλοχαλασει.
Εγω το vfr το "χαλβαδιαζω" απο τα παιδικα μου χρονια, τωρα γιατι δεν το χω παρει ειναι αλλο θεμα.
respect HONDA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
icelover
Μέλος
Μέλος
icelover

Αριθμός μηνυμάτων : 192
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Φλώρινα-Μακεδονία
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011 - 19:35

Mπραβο ρε Χαρη.Πιστευω οτι απεδωσες πολυ καλα σε δυο ποστ,και για το μηχανικο κιβωτιο,και για το αυτοματο.
Οι περιττες σαλτσες στα περιοδικα,για να πιασουμε το οριο λεξεων και χωρου,με κουραζουν αφανταστα.Παντως εμενα δεν με ψηνει,κυριως λογω καταναλωσης,λογω τιμης,και λογω κατι ψιλοκουλων που διαβασα στο διαδικτυο,για χαζες σκουριες σε βιδες κλπ.Εκτος απο την κορυφαια βαφη,πιστευω οτι και αυτη επεσε θυμα των μανατζαραιων,και των μειωσεων κοστους,που αντικατοπτριζονται στην απτη ποιοτητα πολλων μοντελων της τελευταιας 5ετιας.Ζηταει πολλα η αντιπροσωπεια,και να τα ειχα, δεν τα εδινα.Αν μπορουσα να παω σε κατι αλλο αυτην τη στιγμη,θα πηγαινα μονο σε ZZR1400.θεωρω οτι ειναι το πιο λογικο,απο ολες τις αποψεις,επομενο σκαλοπατι,μετα απο το μαυροπουλι μας... thinking Οι περισσοτεροι απο την παρεα μου,ειχαν ή εχουν ΧΧ.Περιμεναμε κατι καλυτερο σε συνολο,απο την ελευση του VFR,ειδικα μετα απο τοσο ντορο,αλλα νιωσαμε ολοι το απολυτο ξενερωμα.Να 'σαι καλα,και να ''κλεβεις'' καμια μοτο που και που,να γραφεις εντυπωσεις.... peace sign
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxnikolasxx
Μέλος
Μέλος
xxnikolasxx

Αριθμός μηνυμάτων : 124
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : τρεελλλοοοςςς
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2009

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011 - 20:31

icelover έγραψε:
Mπραβο ρε Χαρη.Πιστευω οτι απεδωσες πολυ καλα σε δυο ποστ,και για το μηχανικο κιβωτιο,και για το αυτοματο.
Οι περιττες σαλτσες στα περιοδικα,για να πιασουμε το οριο λεξεων και χωρου,με κουραζουν αφανταστα.Παντως εμενα δεν με ψηνει,κυριως λογω καταναλωσης,λογω τιμης,και λογω κατι ψιλοκουλων που διαβασα στο διαδικτυο,για χαζες σκουριες σε βιδες κλπ.Εκτος απο την κορυφαια βαφη,πιστευω οτι και αυτη επεσε θυμα των μανατζαραιων,και των μειωσεων κοστους,που αντικατοπτριζονται στην απτη ποιοτητα πολλων μοντελων της τελευταιας 5ετιας.Ζηταει πολλα η αντιπροσωπεια,και να τα ειχα, δεν τα εδινα.Αν μπορουσα να παω σε κατι αλλο αυτην τη στιγμη,θα πηγαινα μονο σε ZZR1400.θεωρω οτι ειναι το πιο λογικο,απο ολες τις αποψεις,επομενο σκαλοπατι,μετα απο το μαυροπουλι μας... thinking Οι περισσοτεροι απο την παρεα μου,ειχαν ή εχουν ΧΧ.Περιμεναμε κατι καλυτερο σε συνολο,απο την ελευση του VFR,ειδικα μετα απο τοσο ντορο,αλλα νιωσαμε ολοι το απολυτο ξενερωμα.Να 'σαι καλα,και να ''κλεβεις'' καμια μοτο που και που,να γραφεις εντυπωσεις.... peace sign
''''θα πηγαινα μονο σε ZZR1400''' drooling good thumbs up from one beast to the other plus1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CJ MakIs X
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
CJ MakIs X

Αριθμός μηνυμάτων : 391
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2011

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011 - 22:49

respect respect respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1124319685
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΤετ 23 Φεβ 2011 - 23:13

τρελος ερωτας αυτο τη μηχανακι αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη πολυ για εμενα. Θα ήθελα να εχω την εμπειρια της οδηγησης της και σε ευχαριστω που μπορεσες να μας την μεταδωσεις απο εδω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΤετ 18 Φεβ 2015 - 21:53

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Φεβ 2015 - 22:53

Καλό μηχανάκι, το έχω δει από κοντά, εμφανισιακά υστερεί του χχ, δεν δίνεις σήμερα 17.500€ για τέτοιο μηχανάκι, όπως είπαν αρκετοί πιο πάνω, παίρνεις το kawasaki 14...Tο πήρε φίλος, πριν χρόνια, σε μαύρο χρώμα αφού έδωσε το μαύρο χχ του 2000. Το τελευταίο μοντέλο είναι το κάτι άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις   Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Φεβ 2015 - 23:37

και σε εμένα αρέσει και είχα βρει ένα από Αγγλία  σε καλή τιμή. ..αλλά  όταν έμαθα ότι δεν πάει πάνω από 260 ....απαγοητευτικα. ........
:D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βόλτα στην Χαλκίδα με VFR 1200 και εντυπώσεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» cbr 1200;;;;;
» ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ - Αύγουστος 2013
» Πρώτες εντυπώσεις των αναβατών από την πίστα της Μόσχας
» Χαλκίδα: Αιμορραγούσε στο δρόμο ύστερα από τροχαίο
» CBR 1200 Super Blackbird 50th Anniversary

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Καφενείο - Γενικές-
^ Back to Top